Zasłony w oknach dodają uroku każdemu wnętrzu, sprawiając, że staje się ono przytulne i nabiera uroku. Szczególną zazwyczaj uwagę przykładamy do wyboru zasłon do salonu, który często jest najbardziej reprezentatywnym z pomieszczeń w mieszkaniu, jednak również w kuchni warto zadbać o piękny i przyjemny dla oka wystrój. Kuchnia to miejsce codziennej krzątaniny, ale nawet zwyczajne czynności mogą stać się o wiele przyjemniejsze, jeśli w atrakcyjny sposób zaaranżujemy jej wnętrze. Jakie zasłonki będą najlepsze do naszej kuchni?

Bardzo efektownie, a zarazem uroczo prezentują się w kuchniach praktyczne komplety złożone np. z dwóch zasłon i lambrekina oraz troczków do podwiązania zasłon. Sprawdzą się również ciekawie podpinane zasłonki na taśmie marszczącej albo zasłonki rzymskie lub austriackie, które w prosty sposób można zsunąć. W kuchniach stosowane są zarówno zasłony z tkanin jednobarwnych, jak i wzorzystych, np. w kratkę, kropki, paski czy kwiaty, ale także z tkanin zasłonowych z motywem porannej kawy albo owoców. Nawet jednobarwne komplety zasłonek kuchennych wyglądać mogą bardzo stylowo dzięki ciekawym marszczeniom i upięciom, albo jeśli nad oknem, tuż pod karniszem zawiesimy szal z organtyny w kolorze odpowiednio dobranym do całości, obszyty np. lamówką z ozdobnymi trójkątami z kreszowanej tafty.

Zasłonki w kuchni powinny być praktyczne, dlatego lepiej zrezygnować z długich modeli, na rzecz krótkiego kompletu zasłonek. Przy wyborze zasłon warto wziąć również pod uwagę wielkość okna. Jeśli jest ono duże i wychodzi na słoneczną stronę, dzięki czemu wnętrze jest bardzo jasne, możemy wybrać zasłony ograniczające przenikanie światła, jednak w przypadku gdy okno jest niewielkie, lepiej wybrać komplet zasłon z przejrzystych, lekkich tkanin. Poza tym musimy liczyć z tym, że materiał w kuchni będzie się szybko brudził, ze względu na opary powstające podczas gotowania, dlatego warto wybierać takie komplety, które łatwo zdjąć i wyprać.