Kwiaty nigdy nie wychodzą z mody. Pojawiają się na torbach, ubraniach, ale od dawna są także popularnym motywem dekoracji i wykańczania wnętrz. Najczęściej widnieją na obiciach mebli, akcesoriach kuchennych i tapetach. Również zasłony w kwiaty cieszą się ogromną popularnością i to nie tylko w mieszkaniach w stylu angielskim, wnoszą bowiem do wnętrz wspomnienie wiosny i radości.

Tkaniny na zasłony z motywem kwiatów sprawdzą się w wielu pomieszczeniach, zarówno w kameralnym i intymnym wnętrzu sypialni, jak i w salonie czy pokoju nastolatki. Są bardzo dekoracyjne i dostępne w praktycznie wszystkich kolorach i wielu wzorach. Mogą to być zasłony czarne lub granatowe z jaskrawymi kwiatami, kontrastującymi z ciemnym tłem, ale także tkaniny w pastelowych lub jaskrawych kolorach. Do wnętrz klasycznych pasują tkaniny w całości pokryte wzorem kwiatowym, np. w drobną łączkę małych kwiatuszków, w wnętrzach nowoczesnych sprawdzą się natomiast zasłony w jednolitym kolorze ozdobione np. tylko na dole kilkoma dużymi kwiatami. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego zasłony w kwiaty można dopasować do praktycznie każdego wnętrza.

Zasłony w duże kwiaty najlepiej prezentują się swobodnie zawieszone na karniszu, natomiast te z tkanin w drobne kwiatki możemy także ciekawie upinać, np. ozdobnymi klamrami. Warto jednak pamiętać, że duże wzory na zasłonach wprowadzają w przestrzeń chaos i dynamikę, dlatego raczej nie sprawdzają się w małych wnętrzach. Zasłony w kwiaty powinny być również dopasowane kolorystycznie do wnętrza. Można łączyć je z innymi elementami w motywy kwiatowe, ale nie należy przesadzać. Jeśli zasłony są wzorzyste, to firanki powinny być gładkie.